Aktualności z gminy

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Niezależny portal Gminy Klonowa. Znajdziecie tu państwo najświeższe informacje, ciekawe artykuły. Serdecznie zapraszamy.

DSCN3779W środowe przedpołudnie - 19.12.2016r. W klonowska Biblioteka została odwiedzona przez grupę 5-latków wraz z opiekunem p. Danutą Tyszkiewicz.


W tym tygodniu tematem naszych zainteresowań była jesień. Po wysłuchaniu utworów i rozmowie związanej z wierszami, najmłodsi przystąpili do zadań. Pierwszym z nim było rozpoznanie na kolorowych ilustracjach drzew oraz ich owoców. Dzieci bez trudu przypominały sobie nawet skomplikowane nazwy różnych gatunków. Następnym ćwiczeniem było pomalowanie kolorowanki jesiennymi barwami. Najmłodsi pięknie i barwnie wykonali swoje prace, które ozdabiają teraz biblioteczny kącik dziecięcy. Następne spotkanie z przedszkolakami już niedługo!

161206 506 grudnia w naszym urzędzie odbyła się uroczystość wręczenie medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego

Zapraszamy na fotorelacje 

DSCN6811Dnia 5.12.2016r o godz 12:43 zostaliśmy zadysponowani na ul. Długą, celem otwarcia mieszkania i dostania się do osoby poszkodowanej.

Gdy dotarliśmy na miejsce, otrzymaliśmy informację iż w środku znajduje się osoba w podeszłym wieku, a budynek jest zamknięty. Po dostaniu się do wnętrza dudynku, udzieliliśmy pierwszej pomocy medycznej. Starsza kobieta została przetransportowana karetką do szpitala w Sieradzu.

Siły i śr#odki:

  • 539 E 21 GCBA 5/32 Mercedes Benz Atego 1629
  • Zespół ratownictwa medycznego
  • Patrol policji KP w Złoczewie.

 MG 2887 1W miniony piątek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w dziedzinie kultury za 2016 rok przyznanych przez Zarząd Powiatu Sieradzkiego.

 

 

Z ogromną radością informujemy, iż wśród laureatów znalazł się nasz Rockowy Zespół z Klonowej.  Działa on od niedawna pod szyldem  Gminnego Ośrodka Kultury, tym bardziej cieszy nagroda przyznana za wdrażanie inicjatyw sprzyjających rozwojowi życia kulturalnego w powiecie sieradzkim. Z rąk Pana Starosty - Mariusza Bądziora, nagrodę w imieniu zespołu odebrał perkusista - Krzysztof Bednarek.

Gratulujemy serdecznie :-)


Źródło: http://www.gok.klonowa.eu/

Pogoda w Klonowej

Losowe zdjęcie

Manewry powiatowe- Klonowa 2014 r.
Manewry powiatowe- Klonowa 2014 r.

Polecamy


stat4u