foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut id finibus quam, vel placerat nunc. Aliquam hendrerit, sapien et efficitur gravida, neque velit venenatis ligula, vitae tincidunt felis diam id purus. Sed vitae pulvinar risus. Mauris pharetra tortor at urna vestibulum, sit amet placerat turpis varius. Cras feugiat purus ut sollicitudin dignissim. Aenean fringilla consequat arcu ut dapibus.

a5a02e6e1eeed19c192778d2265c86feNadleśnictwo Złoczew informuje, że z dniem 12.05.2015 r. wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu z powodu chemicznego zwalczania osnui gwiaździstej. Ograniczanie populacji osnui w lasach Nadleśnictwa Złoczew wykonane zostanie techniką agrolotniczą przy użyciu insektycydu Mospilan 20 SP.

Oprysk zostanie przeprowadzony na łącznej powierzchni ok. 980 ha Lasów Państwowych w Leśnictwach Błota, Klonowa, Grzyb i Oraczew (zasięg terytorialny Gminy Brąszewice, Gminy Klonowa i Gminy Brzeźnio) oraz ok. 50 ha lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa (Gmina Brąszewice: obr. ewid. Brąszewice i Błota; Gmina Klonowa: obr ewid. Kuźnica Zagrzebska; Gmina Lututów: obr. ewid. Kopaniny).

Zabiegi będą wykonywane z zachowaniem wszelkich wymagań zawartych w przepisach i ustawach. Na granicy lasu objętego zakazem wstępu a w szczególności przy drogach i przejściach prowadzących do lasu zostaną przez nadleśnictwo wywieszone tablice ostrzegawcze z napisem:

„ZAKAZ WSTĘPU DO LASU OD DNIA 12.05.2015 r. DO ODWOŁANIA Z POWODU ZABIEGU CHEMICZNEGO ZWALCZANIA SZKODLIWYCH OWADÓW NA PODSTAWIE USTAWY O LASACH Z 28 WRZEŚNIA 1991 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2011 r. Nr 12, poz. 59) NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA ZŁOCZEW"

W związku z powyższym podczas wykonywania zabiegu i w ciągu 24 godzin po jego zakończeniu, w strefie zagrożonej (teren bezpośrednio objęty opryskiem oraz pas w odległości 500 m od jego granic) należy zachować środki ostrożności tj. nie przebywać (lub niezwłocznie się wycofać z zagrożonego terenu). Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od zbioru runa leśnego.

NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA ZŁOCZEWűródło: UG w Klonowej

Pogoda w Klonowej

Losowe zdjęcie

Manewry powiatowe- Klonowa 2014 r.
Manewry powiatowe- Klonowa 2014 r.

Polecamy


stat4u